dokumentacja HOME


FORT SZTUKI'99

Każdego roku Stowarzyszenie Fort Sztuki organizuje w Krakowie międzynarodowy festiwal sztuki współczesnej FORT SZTUKI. W tym roku festiwal FORT SZTUKI odbędzie się w Bergen w Norwegii. Wspólne przedsięwzięcie artystów z Krakowa i Bergen jest wynikiem współpracy i wzajemnych kontaktów Stowarzyszenia z artystami i organizacjami artystycznymi z Bergen. Bergen jest najważniejszym ośrodkiem kultury w Norwegii i odpowiada pozycji Krakowa w kulturze Polskiej. Także relacje ze stolicą w Oslo są podobne jak relacja Krakowa do Warszawy. Nie bez racji też właśnie Bergen jest jedną ze Stolic Kultury Europejskiej roku 2000.

Tegoroczna edycja festiwalu FORT SZTUKI jest pierwszą odbywającą się poza Krakowem i poza Polską. Kolejne festiwale w roku 2000 i 2001 są planowane w Belfaście w Irlandii Północnej i w Melbourne w Australii.

Festiwal FORT SZTUKI odbędzie się 15 maja. Tego dnia odbędą się performance, koncerty i inne formy działań na żywo, a także zostaną otwarte wystawy instalacji, rzeźby i obiektów.

Członkowie Stowarzyszenia biorący udział w wystawie to: Artur Bujak, Oskar Dawicki, Paweł Górecki, Czesław Minkus, Barbara Maroń, Brygida Serafin, Maciek Lichoń, Alicja Żebrowska.

Impreza jest finansowana w głównie przez Biuro Festiwalu Bergen 2000 a także wspierana finansowo przez Gminę Miasta Krakowa.